Metamorphosis

Metamorphosis to projekt kulturalno-edukacyjnym o symbolicznym tytule. Projekt ma na celu nauczyć młodych ludzi współpracować w międzynarodowym gronie, przełamywać strach przed komunikowaniem się w innym języku oraz poza językowo, dać motywację do zdobywania wiedzy u najlepszych nauczycieli, bez względu na ich miejsce zamieszkania, wreszcie rozszerzyć ich świadomość pojmowania Europy jako różnorodnej całości oferującej niespotykane dotąd możliwości samorozwoju.

Wszystkie postawione przez nas cele osiągniemy na gruncie wspólnej pracy nad ruchem, własnym ciałem. Zaproszeni instruktorzy: Magdalena Górnicka & Anatoliy Ivanov poprowadzą warsztat tańca współczesnego, elementów baletu i teatru ruchu, pantomimy. Będą też uczestniczyć w zajęciach integracyjno-edukacyjnych w trakcie których poznają wzajemnie własne kraje, dowiedzą się o idei UE, nowych trendach w edukacji, możliwościach korzystania z programów UE.

Uczestnicy warsztatów będą zakwaterowani w ośrodku agroturystycznym WYSPA KONI . Ośrodek dysponuje dużą salą do spotkań, wyposażoną w kominek, a także profesjonalną salą do ćwiczeń, z lustrami i podłogą baletową.

Wyżywienie na miejscu.

Uczestnicy warsztatów przyjadą do ośrodka Wyspa Koni w Ostroszowicach 16 lutego 2014r i będą uczestniczyli w ośmiodniowych działaniach twórczych, w trakcie których będą się odbywać zajęcia teatralne, taneczne, muzyczne, debaty, dyskusje panelowe, projekcje filmowe i fotograficzne.

Na zakończenie odbędzie się pokaz otwarty "Metamorphosis" dla mieszkańców gminy, okolic oraz zaproszonych gości z Wrocławia.

Podsumowanie

Międzynarodowego Projektu

Contemporary Dance "METAMORPHOSIS"

W poniedziałek odjechali ostatni uczestnicy Międzynarodowego Projektu Contemporary Dance "METAMORPHOSIS", zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu Młodzież w działaniu w ramach Akcji 1.1 - Młodzież dla Europy - Wymiany Młodzieżowe. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech, nie mogli sie z sobą rozstać. Wrażenia po niedzielnym pokazie, podsumowującym cały projekt, były spore.

Pokaz podsumowujący składał się z trzech części. W pierwszej mogliśmy zobaczyć występ taneczny przygotowany pod czujnym okiem Pani choreograf Magdaleny Górnickiej (absolwentki Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, wydział Contemporary Dance).W drugiej zaś zagościło mocne brzmienie oraz choreografia przygotowana przez choreografa Pana Anatoliya Ivanova (absolwenta Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego, Kijowskiego Wydziału Choreografii). Choreografia ta była inspirowana obecnymi wydarzeniami na Ukrainie i jej dedykowana. W trzeciej części na zakończenie mogliśmy zobaczyć pokaz przygotowany przez lokalną grupę break dance (uczestniczącą w projekcie) oraz debiut poetycki Pani Anny Zabuskiej z prezentacją wiersza napisanego w trakcie trwania warsztatów. Wszystkie występy przepełnione były pasją, emocjami i niezwykłym zaangażowaniem uczestników oraz niemałymi umiejętnościami tanecznymi, wymagającymi zwinności, zręczności i perfekcjonizmu. Budowały niesamowity nastrój miejsca, które już od dłuższego czasu emanuje twórczym tchnieniem ostroszowiciej ziemi o wymiarze międzynarodowym. Lekkie nuty przeplatały sie z mocnymi brzmieniami, by w trzeciej części nas rozbawić.

Przybyli goście byli zachwyceni i uhonorowali uczestników gromkimi brawami. Zarząd Fundacji Rozwoju Kultury Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" reprezentowała Pani Maria Chwierut, na widowni zasiadł również Dyrektor Teatru Formy z Wrocławia Pan Józef Markocki oraz Radna Gminy Dzierżoniów Pani Ewa Żuchowska – Toboła. Zapraszamy na kolejne twórcze emocje, które już niebawem.